Vlaky mezi Berounem a Zdicemi šest hodin nejezdily. Souprava kvůli chybě strojvedoucího strhla vedení

Provoz na železniční trati mezi Berounem a Zdicemi byl až téměř do půlnoci zastaven. Vlak kvůli chybě strojvedoucího strhl v opravovaném úseku trakční vedení. Opravu odhadla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Nela Friebová do 22. hodiny, nakonec byl provoz obnoven až o dvě hodiny později. Jde o vytíženou část trati, kudy jezdí vlaky například ve směru na Plzeň a Mnichov.

Beroun (Aktualizováno: 5:51 16. 9. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Provoz na železniční trati mezi Berounem a Zdicemi zkomplikovala porucha trakčního vedení a vlaku (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Provoz byl zastaven před 18.00. V místě je dvoukolejná trať, ale kvůli modernizaci byl provoz zúžen na jednu kolej. Právě v tomto místě měl strojvedoucí stáhnout sběrač, což zřejmě neučinil, a vedení tak porušil.

⚠️ Mezi Berounem a Zdicemi došlo k poruše trakčního vedení. Provoz na #trat170 je v tuto chvíli zastaven.
pid.cz/mimoradnost/?i…

17:56 – 15. 09. 2019

1 3

„Ve vlaku bylo asi 200 cestujících,“ uvedla mluvčí. Podle ní zhruba polovina vystoupila a polovina počkala na náhradní dopravu.

Jako náhradní doprava byly podle informací na twitteru Pražské integrované dopravy využity autobusy linky 380. „Náhradní autobusy jsou staženy z pravidelné linky 380. Provoz na této lince je zastaven. V úseku Vypich - Zličín lze použít linku 180, v úseku Zličín - Rudná linky 307, 308, 310, 311 a 384, v úseku Rudná - Beroun vlaky linky S6,“ oznámili koordinátoři integrované dopravy.

Náhradní doprava neobsluhuje podle nich stanice v Králově Dvoře, do nichž lze využít linky MHD Beroun a Středočeské integrované dopravy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme