Chovatel Berousek, stíhaný za nelegální obchod s tygry, je na svobodě. Soud vyhověl jeho stížnosti

Ludvík Berousek, který je společně s dvěma muži od července vyšetřován kvůli nelegálnímu obchodu s tygry, byl propuštěn z vazby na svobodu. Krajský soud v Ústí nad Labem vyhověl jeho stížnosti. Informovala o tom Česká televize, které to potvrdil Berouskův právník. Stížnost podali i další dva obvinění.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ludvík Berousek s tygřími mláďaty v ZOO parku Bášť v roce 2006. | Foto: Jiří Černohorský / CNC | Zdroj: Profimedia

Chovatel Ludvík Berousek společně s preparátorem Milošem Hrozínkem a mužem vietnamského původu, jehož jméno nebylo zveřejněno, měli dle obvinění zabíjet chované tygry, zpracovávat jejich těla na potravinové i medicínské produkty a ty pak prodávat.

Obchod se zvířaty: policie našla zabitého tygra i desítky zmražených zvířat. Tři muže poslala do vazby

Číst článek

Celníci a policisté kvůli podezření z neoprávněného nákládání se zvířaty zasahovali v červenci na několika místech republiky. Během domovních prohlídek zajistili tělo usmrceného tygra, vypreparované části těla i hotové výrobky jako masox či tygří víno. Nalezli také 1,8 milionu korun v hotovosti. 

Skupinu tří mužů, která nelegální obchod s tygry prováděla, vzal 18. července do vazby Okresní soud v České Lípě. Všichni obvinění následně podali stížnost. Krajský soud v Ústí nad Labem nyní vyhověl stížnosti Ludvíka Berouska a propustil jej na svobodu, informovala ČT

jak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme