BESIP by podpořil přísnější zkoušky v autoškolách

Podobně jako v sousedním Polsku i na našich silnicích patří mladí řidiči k nejrizikovější skupině motoristů. Jejich nehody bývají často velmi tragické. Poláci teď rozjeli novou kampaň zaměřenou právě na mladé řidiče.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

autoškola

autoškola | Foto: Alena Palečková

Mimo jiné je zvou do nemocnic, kde si mohou povídat s lidmi, kteří přežili dopravní nehody. Oddělení BESIP ministerstva dopravy by uvítalo podobný přístup - například přísnější zkoušky v autoškole. Radiožurnálu to.

"Přivítali bychom pro tuto věkovou skupinu řidičský průkaz na zkoušku, protože se jedná o skupinu velmi rizikovou," řekla vedoucí oddělení BESIP Zuzana Anbrožová.

Každý šestý usmrcený řidič osobního automobilu za toto pololetí byl ve věku osmnáct až 24 let. "Uvítali bychom proto nejen řidičák na zkoušku, ale možná i přísnější přístup v autoškolách," dodala Anbrožová.

Přečtěte si také:
Polská policie rozjíždí osvětovou kampaň pro mladé řidiče

Alžběta Rákosová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme