Pět lidí v Beskydech zranil blesk, který zasáhl nedaleký strom. Chlapec utrpěl popáleniny trupu

Pět lidí bylo ve čtvrtek na Frýdecko-Místecku v Beskydech zraněno poté, co do blízkého stromu udeřil blesk. Nejvážněji zraněn byl sedmnáctiletý chlapec, který měl po zásahu spálený oděv a utrpěl popáleniny prvního až druhého stupně na trupu. Řekl to mluvčí moravskoslezské zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl.

Frýdek-Místek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Blesk zasáhl strom a zranil pět lidí (ilustrační foto) | Foto: Jiří Kouřil

Neštěstí se stalo okolo 13.15 v horském terénu mezi obcí Ostravice a Lysou horou. Šestnáctiletého chlapce blesk srazil k zemi.

Vichřice, prasklé potrubí nebo blesk. Lidé s podpojištěnými domy nedostanou při škodě celou částku

Číst článek

„Zasahující lékař u něj zjistil stopy po zásahu, chlapec však neutrpěl popáleniny. Dívka stejného věku byla po působení účinků blesku otřesená a prochladlá,“ uvedl Humpl. Otřesená byla rovněž devatenáctiletá dívka, která neměla žádné vnější známky zranění.

„Padesátiletá žena byla úderem blesku podle všeho odhozena a při pádu na zem si poranila hlavu. Byla krátce v bezvědomí, se záchranáři však již později v kontaktu,“ popsal Humpl.

Zdravotnické týmy všechny pacienty transportovaly do nemocnic, popáleného chlapce do Fakultní nemocnice Ostrava, ostatní čtyři do frýdecko-místecké nemocnice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme