Betlémské světlo přinesli do Českého rozhlasu pražští skauti. Přijít si pro ně můžete až do Štědrého dne

Český rozhlas se připojil k tradici Betlémského světla. Symbolický plamínek míru a přátelství přinesli skauti do pražského sídla na Vinohradské třídě krátce po jedné hodině odpolední. Světlo bude ve foyer Českého rozhlasu až do Štědrého dne do půlnoci. Přijít si pro něj a odnést si ho domů může kdokoli.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pokud patří k vašim štědrovečerním tradicím zapálení svíček na adventním věnci Betlémským světlem, pak si pro plamínek z rodiště Ježíše Krista můžete přijít přímo do foyer Českého rozhlasu na Vinohradské 12.

Skauti z osmdesátého pražského oddílu, kteří světlo přinesli, ho měli zapálené v několika lucerničkách. Světluška Eliška Miškovská poté slavnostně připálila vínovou svíčku a petrolejku. Kdo si chce pro světlo přijít, měl by se vybavit lucerničkou nebo svíčkou v obalu, která ochrání plamínek, aby nezhasnul.

Kde je betlémské světlo? Je poblíž vašeho bydliště? A jaké akce jsou s betlémským světlem spojené? Prohlédněte si to na detailní mapě z www.betlemskesvetlo.cz:

‚Světlo se sfouklo‘

„Betlémské světlo zapaluju v rozhlase poprvé,“ řekla Eliška Radiožurnálu a dodala, že chybělo málo, a plamínek až do foyer Vinohradské 12 nedonesli. „Chtěla jsem na Šerifa vybafnout a světlo se sfouklo!“ Naštěstí ale nesli skauti světlo ještě ve dvou dalších, rezervních lucerničkách.

Hned odpoledne si pro Betlémské světlo do Českého rozhlasu přišel Václav Honek: „Chodím sem každý rok. Je to nejblíž, sednu na metro. Jedno je pro mě a jedno dám ženě na hrob.“

Z Lince do Českých Budějovic. Už po třicáté přivezou skauti do Česka Betlémské světlo

Číst článek

Do Českého rozhlasu donesli skauti z pražské osmdesátky betlémské světlo letos poprvé. Už v neděli ale přinesli plamínek třeba do domova důchodců Sue Ryder. „Klienti se na to moc těšili a bylo vidět, že když jsme přišli, tak byli nadšení. Pro ně to znamenalo víc, než ten plamínek. Bylo pro ně straně důležité, že jsme přišli a udělali jsme jim na chvíli společnost,“ řekla skautka Adéla Maráková.

Z Betléma do katedrály svatého Víta

Do Česka se Betlémské světlo dostalo už v sobotu večer. V neděli ho skauti přinesli do katedrály svatého Víta na Pražském hradě. Převzal ho od nich nový apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo, který tam sloužil mši ke třetí adventní neděli a představil se tak českým věřícím. Po obřadu zažehl vatikánský velvyslanec svícen v transeptu katedrály, odkud si lidé mohou odnést Betlémské světlo do svých domovů.

„Betlémské světlo je symbol přátelství, míru a překonávání hranic a bariér mezi lidmi,“ vysvětlila po mši zástupcům médií mluvčí Junáka Barbora Trojak.

„Dostane se rozhodně do všech okresních měst,“ dodala s tím, že na šíření světla se podílejí nejen stovky skautů, ale také knihovny, hasiči nebo různé místní spolky.

Kateřina Součková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme