Betlémské světlo opět září v Českém rozhlase

Pro Betlémské světlo, symbol víry a naděje o Vánocích, si můžete přijít do Českého rozhlasu v Praze. Plamínek z Betléma svítí od sobotního odpoledne ve vestibulu staré budovy na Vinohradské ulici 12. Hořet tam bude až do štědrovečerní půlnoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Betlémské světlo | Foto: Petra Mášová

Český rozhlas pořádá tuto akci už po počtrnácté, ale jak prozradil programový ředitel Josef Havel, složitá pouť Betlémského světla se za léta nezměnila. "Ve spolupráci s rakouskou televizí ORF bylo světlo přivezeno do Lince a z Lince ho přivezli naši kolegové z regionálního studia v Českých Budějovicích."

Připálit si od plamínku Betlémského světla je možné v kteroukoli dobu. Raději než se svíčkou radí Josef Havel přijít pro Betlémské světlo se starší petrolejovou lampičku. "Je nebezpečí, že by se mohlo sfouknout," upozornil.

Betlémské světlo čtvrtým rokem putuje také po dalších velkých městech. V Pardubicích dnes plamínek přivítaly postižené děti ze Speciální školy Svítání, které připravily malou slavnost. Akci svou účastí podpořil i hokejista Dominik Hašek. "Přišel jsem proto, že je to dobrý nápad, v době Vánoc chce člověk udělat něco víc pro děti a udělat ty svátky pro lidi šťastnější," svěřil se proslulý brankář.

Plamen každý rok zažehne dítě v jeskyni Narození Páně v Betlémě. Předávání betlémského světla v evropských zemích iniciovali v roce 1986 lidé z rakouského rozhlasu a televize. V českých zemích se novodobý vánoční zvyk šíří od prosince 1989.

Martin Hromádka, Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme