Betlémské světlo opět zazáří v Českém rozhlase

Světlo pokoje dovezou letos už pošestnácté do Prahy skauti z Betléma, místa, kde se narodil Ježíš Kristus. Plamínek ve zvláštní lampičce v pátek předají skauti spolu s programovým ředitelem Českého rozhlasu Josefem Havlem kardinálu Miloslavu Vlkovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Betlémské světlo

Kardinál světélko zažehne ve svatovítské katedrále na Pražském hradě. Odtamtud se rozšíří do dalších kostelů. Josef Havel doplňuje, že přijít zažehnout plamínek si budete moci i do budovy Českého rozhlasu. "Kdo přijde do budovy Českého rozhlasu na Vinohradské 12 kdykoliv po 13. hodině v pátek, tak si může světélko připálit a pak ještě celý Štědrý večer."

Svatý plamínek přátelství každoročně putuje z Betléma do budovy ORF v Linci, kde ho tradičně přebírají pracovníci Českého rozhlasu České Budějovice. Slavnostní převzetí světla se koná v budově rozhlasu a televize v Linci. Účastní se ho rakouští skauti, zástupci Červeného kříže, děti z dětských domovů a další.

Myšlenka Betlémského světla vznikla v roce 1986 ve studiu hornorakouského ORF v Linci. Plamínek zažehnutý v místě narození Ježíše Krista v Betlémě nazvaný Světlo přátelství putuje z Izraele letecky ve speciálním bezpečnostním obalu do Lince, odkud se předává do 25 zemí světa a institucím jako jsou Evropský parlament či sídlo OSN v New Yorku.

Milan Kopp, Blanka Černá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme