Betlémské světlo se vydalo na pouť po českých domácnostech

V katedrále sv. Víta v Praze převzal kardinál Miloslav Vlk od skautů Betlémské světlo. Plamen, který má přinášet radost a pohodu všem lidem dobré vůle, je v Česku už podvacáté.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Betlémské světlo v Českém rozhlase Brno

Betlémské světlo v Českém rozhlase Brno | Foto: Alena Podlucká

"Ať tedy to světlo není jen folklórní znamení, které nějak k Vánocům patří, ale ať je to také výzva. Tu výzvu nesme ve svém srdci a hlavně těm, jejichž život se sešeřil, chudým lidem, bezdomovcům a dalším," vyzval věřící kardinál Vlk.

Světlo z Betléma převzali v katedrále sv. Víta i pražský primátor Pavel Bém a výkonný ředitel Českého rozhlasu Josef Havel. Od zítřka ho budou skauti rozvážet po celé republice a k dispozici bude na mnoha místech, včetně Českého rozhlasu. Jejich seznam najdete na adrese betlemskesvetlo.cz.

Myšlenka rozvést po celém světě plamínek zažehnutý v jeskyni Narození Páně v Izraeli je stará jednadvacet let. Česko se k ní připojilo v roce 1989, kdy k nám skauti poprvé betlémské světlo z Rakouska přinesli. Dnes už je šíření betlémského světla tradicí.

Pavla Dluhoschová, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme