Betlémské světlo už je v rozhlase. Nejdéle ho udrží petrolejka nebo velká svíčka

Betlémské světlo svítí už i v Českém rozhlase v Praze na Vinohradské 12. Přivezli ho skauti, kteří ho rozvážejí po celé republice. Zapálit svíčku nebo petrolejku si do rozhlasu může kdokoli přijít až do půlnoci Štědrého dne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jako první si pro betlémské světlo přišla paní Ivana Poštolková | Foto: Andrea Filičková

Skauti vozí betlémské světlo v petrolejových lampách po celé republice a pro jistotu jich mají víc. „Sem tam se stane, že něco zhasne. Buď dohoří knot nebo dojde petrolej. Ale vždycky je další, záložní. Většinou mám dvě až tři světla doma, aby byla jistota,“ říká skaut Lukáš Pechoušek.

Jako první si betlémské světlo odnesla z budovy rozhlasu Ivana Poštolková. Pro jistotu si zapálila rovnou dvě svíčky.

„Už jsem světlo dostala od skautíků na náměstí Míru, ale nebyla jsem připravená. Měla jsem jen svíčičku, tak mi dvakrát zhaslo,“ vypráví paní, která si následně svíčku metrem odvezla domů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pro betlémské světlo si foyer ČRo přišel i reportér Martin Karlík

Skauti při rozdávání i radí, jak se o něj starat, aby nezhaslo. „Nejlepší je petrolejka nebo velká hřbitovní svíčka. Když máte menší svíčky, tak je třeba zapálit světlo večer a pak si přivstat,“ ví ze zkušenosti Jakub Eger.

Betlémské světlo dorazilo do Česka už po 26. Brněnští skauti ho minulou sobotu přivezli z Vídně, ale až v pátek ho v katedrále svatého Víta na Pražském hradě oficiálně předali kardinálovi Dominiku Dukovi.

Do Českého rozhlasu na Vinohradské 12 si pro betlémské světlo můžete přijít do půlnoci 24. prosince. K dostání je i na dalších místech po celé zemi.

Martin Karlík, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme