Bez dálniční známky hrozí citelná pokuta

Dálničních známek je na poštách dost a řidiči měli dost času si je koupit. To říká ředitel dopravní policie Zdeněk Bambas. Policisté proto nemají důvod být shovívaví k řidičům, kteří jezdí bez dálničního kupónu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D11 | Foto: www.rsd.cz

Jaký postih takovému řidiči hrozí, vysvětlil Bambas Radiožurnálu: "Od policisty v blokovém řízení 5 tisíc korun a ve správním řízení, pokud se to z jakýchkoli důvodů na silnici nevyřídí, je to až půl milionu. Ale to je teoretická možnost, to fyzické osobě, řidiči, myslím nehrozí."

Kupón navíc musí být vylepený, nestačí ho mít u sebe, upozorňuje Zdeněk Bambas.

Dálniční známky na rok 2006 měly původně platnost do 31. ledna 2007. Ministerstvo dopravy platnost všech dálničních známek v průběhu roku zkrátilo do 31. prosince 2006 v souvislosti s očekávaným spuštěním elektronického mýtného.

Roční kupony pro auta do 3,5 tuny stojí letos stejně jako loni 900 korun, pro vozy od 3,5 tuny do 12 tun vyjdou na 7000 korun. Loňské dvouměsíční známky nahradily měsíční a patnáctidenní byly nahrazeny sedmidenními. Měsíční známka pro vozy do 3,5 tuny vyjde na 300 korun a sedmidenní na 200 korun. Pro vozy od 3,5 do 12 tun stojí 1750 respektive 650 korun.

Milan Kopp, Julie Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme