Bez vody jsou stále obyvatelé domů Jana Davida Horskeho v Děčíně

Trable lidí v děčínských v domech Jana Davida Horskeho v Děčíně nekončí. Už půl roku jim do bytů neteče voda. Teď se má osm bytů na Kamenické ulici ocitnout i bez plynu. O jejich odpojení požádala právní zástupkyně majitele domů Martina Blahoušová. Odběratelské smlouvy má totiž napsané na své jméno. Technikům distribučních společností se však dodávky zatím zastavit nepodařilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děčín | Foto: decin.cz

Elektroměry zůstávají zatím na svých místech, potvrdil Českému rozhlasu mluvčí Severočeské energetiky Ondřej Horák. "Bohužel technici nebyli vpuštěni dovnitř do objektu, budeme muset žádat majitele o zpřístupnění elektroměrů." Do bytů se nedostali ani plynaři - chtějí se vstupu domáhat také s pomocí majitele domu.

Právník děčínské radnice Narcis Tomášek ale lidem poradil, aby bez příkazu soudu nikoho do svých bytů nepouštěli: "Pokud má kdokoliv vstoupit do těchto bytů, tedy zejména pan Horsky nebo jeho právní zástupce, nechť je to na základě soudních rozhodnutí."

Nájemníci, mnozí i s malými dětmi, jsou zoufalí. Bojí se, že odpojení plynu a elektřiny stejně nezabrání. Dlouhé roky odmítal Jan David Horsky s novináři komunikovat, teď ale vzkázal: "Byty budou otevřeny, pokud ne po dobrém, tak po zlém. Není to majetek našich nájemců - je to majetek náš."

Josef Suk, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme