Bezdomovcům vánoční oslavy připravily charitativní organizace

Ke Štědrému dni patří nejen sváteční atmosféra, ale také tradiční pomoc lidem v nouzi. Jen v Praze žije několik tisíc lidí bez přístřeší, pro které charitativní a humanitární organizace připravily vánoční pohoštění. Nabízejí jim horkou polévku, čaj, cukroví. Ve středisku Naděje u pražského Hlavního nádraží je pro 300 bezdomovců připravena slavnostní večeře. Další stráví Štědrý večer v Armádě spásy v Holešovicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vánoční stromek | Foto: Michal Krumphanzl

Podle představitelů těchto charitativních organizací Pražané postupně mění názor na bezdomovce - začínají si uvědomovat, že lidé bez domova jsou realitou každého města. Projevuje se to i tím, že častěji přispívají finančními dary nebo třeba oblečením. Nyní jsou nejvíce potřeba čepice, rukavice a boty.

Vánoční pohodu mohli alespoň na chvíli prožít i lidé bez prostředků a bezdomovci také v řadě dalších měst, kde se pořádají charity na pomoc potřebným. Jedním takovým místem je i královéhradecký azylový dům v Pouchově. Ten tradičně od 15 do 17 hodin pohostil spoluobčany, kteří dnes nemohou zasednout ke štědrovečernímu stolu.

Vánoční posezení s osamělými a opuštěnými lidmi, bezdomovci a sociálně slabými občany pořádala i Diecézní charita v Plzni. Na biskupství na náměstí Republiky až do 15 hodin mohl přijít kdokoliv. Kromě vánočního pohoštění dostal každý příchozí také malý balíček s věcmi od samotných Plzeňanů. Podle Anny Srbové z pořádající charity se jedná o opravdové dárky, nikoli o odložené věci.

Dušan Valenta, Jana Mertová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme