Bezdomovec našel v Karviné vzorky nebezpečných látek

Asi dvacet krabic s nápisem Sarin a Yperit a vzorky zakázaných chemických bojových látek našel brzo ráno v kontejneru v Havířově na Karvinsku 23letý bezdomovec. V každé z krabiček bylo osm skleněných ampulí. Všechny ale měly prošlou záruční dobu a podle odborníků nejsou nebezpečné. Nález krabic, na kterých bylo česky a rusky napsáno yperit, nahlásil policii. Jednalo se ale o trubičky s detekčními vzorky, které mají v případě potřeby určit přítomnost plynu v ovzduší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak probíhal zásah na místě nálezu, to Českému rozhlasu popsal mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Libor Tomica. "Na místo události byly vyslány 2 jednotky profesionálních hasičů. Naštěstí zjistily, že se jednalo o staré detekční trubičky na zjišťování nebezpečných a jedovatých látek. Další šetření je záležitostí policie."

S ohledem na hrozbu teroristických útoků ale policie postupovala velmi opatrně. Dvě desítky sad jedovatých vzorků byly uloženy v kožené brašně společně s několika vlaječkami sportovních klubů. Policie nyní hledá člověka, který tašku u kontejneru odložil. O spáchání trestného činu ale prozatím není policie přesvědčena.

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme