Bezdomovec našel v Karviné vzorky nebezpečných látek

Asi dvacet krabic s nápisem Sarin a Yperit a vzorky zakázaných chemických bojových látek našel brzo ráno v kontejneru v Havířově na Karvinsku 23letý bezdomovec. V každé z krabiček bylo osm skleněných ampulí. Všechny ale měly prošlou záruční dobu a podle odborníků nejsou nebezpečné. Nález krabic, na kterých bylo česky a rusky napsáno yperit, nahlásil policii. Jednalo se ale o trubičky s detekčními vzorky, které mají v případě potřeby určit přítomnost plynu v ovzduší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak probíhal zásah na místě nálezu, to Českému rozhlasu popsal mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Libor Tomica. "Na místo události byly vyslány 2 jednotky profesionálních hasičů. Naštěstí zjistily, že se jednalo o staré detekční trubičky na zjišťování nebezpečných a jedovatých látek. Další šetření je záležitostí policie."

S ohledem na hrozbu teroristických útoků ale policie postupovala velmi opatrně. Dvě desítky sad jedovatých vzorků byly uloženy v kožené brašně společně s několika vlaječkami sportovních klubů. Policie nyní hledá člověka, který tašku u kontejneru odložil. O spáchání trestného činu ale prozatím není policie přesvědčena.

Markéta Kaclová, Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme