Běženec utekl policistům ze služebny

Policii utekl jeden z Číňanů zadržených na hranicích v Pomezí nad Ohří. Skupinu Číňanů tam v úterý objevil mobilní rentgen, když se schováni v bednách na korbě náklaďáku snažili ilegálně překročit hranice do Německa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní hranice a přechod | Foto: Jan Rosenauer

Zatímco policisté postupně cizince uvnitř služebny vyslýchali, jeden z běženců využil situace, vyšplhal ke stropu a podhledem v něm se dostal do vedlejší místnosti. Odtud se spustil ven po hromosvodu a bosý utekl nejspíš přes německé hranice.

Mluvčí cizinecké policie Helena Fertšaková potvrdila, že dosavadní pátrání byla neúspěšná. O potrestání viníků v řadách policie podle ní rozhodnuto ještě není. Podle mluvčí ale k útěku Číňana mohla přispět i mimořádná opatření, která se právě v tu chvíli na hranicích zaváděla kvůli dvěma uprchlým vrahům z borské věznice.

"Stalo se to v době, kdy na hraničním přechodu probíhala opatření, která jsme přijali v souvislosti s útěkem dvou vězňů. Okamžitě jsme nasadili služebního psa, provedla se veškerá opatření, vyrozuměli jsme německou policii a služební pes vypracoval stopu až ke státní hranici, kde stopu ztratil v bažinách," přiblížila mluvčí.

Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme