Bezpečnostní opatření se zatím nebudou měnit

Na intenzitě bezpečnostních opatření, které zavedla vláda přesně před dvěma týdny v souvislosti s hrozbou teroristického útoku, se zatím nic měnit nebude. Radiožurnálu to řekl Pavel Hanták z policejního prezídia. Extrémisté měli údajně v plánu přepadnout synagogu v Praze a povraždit tam desítky lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policisté hlídkují | Foto: Marián Vojtek

S odvoláním na nejmenované zdroje blízké tajným službám to napsala Mladá Fronta Dnes. Bezpečnostní expert a bývalý šéf vojenské rozvědky Andor Šándor považuje přijatá opatření za dostatečná.

"To, že vláda ta opatření udělala takto viditelným způsobem, bylo dobře. Ty informace, které obdržela ze zpravodajské součinnosti, byly nejdříve nějakým způsobem obecné a potom se upřesnily, že může dojít k útokům na našem území a v souvislosti se začátkem židovského nového roku, který se spojuje se začátkem ramadánu v muslimském světě atd., tak vláda tipuje možné židovské cíle.," připomněl Šándor.

Kromě zesílených policejních hlídek, které potkáváme v ulicích Prahy, udělal stát podle mluvčího civilní kontrarozvědky Jana Šuberta i další preventivní kroky. Jsou ale tajné.

Milan Kopp, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme