Bezpečnostní rada doporučila přestěhovat RFE

Bezpečnostní rada státu doporučuje zahájit jednání o přestěhování Rádia Svobodná Evropa. Po dnešním jednání rady státu to oznámil premiér Miloš Zeman. S tímto postupem souhlasí i předsedové obou komor parlamentu - Václav Klaus a Petr Pithart. Jednání by podle Zemana měla být ukončena co nejrychleji. Premiér neuvedl, kam by se měla stanice přestěhovat, řekl pouze, že Ministerstvo obrany vytipovalo pět vhodných objektů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rádio Svobodná Evropa | Foto: Jan Rosenauer

Toto rozhodnutí souvisí s vysláním českých vojenských jednotek do Afgánistánu. Jednání s americkou stranou by měla česká strana podle premiéra Miloše Zemana zahájit co nejrychleji. "Na druhé straně samy důvody pohodlí nejsou dostatečným argumentem pro bezpečnostní riziko, které by v případě teroristického útoku a nedostatečného chránění Svobodné Evropy před tímto útokem hrozilo nejenom pracovníkům Svobodné Evropy, ale především pražským občanům."

Rádio Svobodná Evropa se zřejmě přestěhuje do jednoho z pěti objektů na okraji hlavního města. Představitele Rádia Svobodná Evropa ale zatím nikdo o přestěhování oficiálně nepožádal. Mluvčí stanice Sonia Winterová řekla, že by rádio raději zůstalo v centru. Jestliže se ale najde přijatelný objekt, který bude lepší z bezpečnostního hlediska a ze kterého bude možné vysílat, budou představitelé Rádia Svobodná Evropa ochotni o tom jednat. Z objektů, které vytipovalo Ministerstvo obrany, však nesplňuje všechny podmínky stanice ani jeden.

Markéta Kaclová, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme