Bezpečnostní rada státu jednala o stíhačkách

Předseda vlády a ČSSD Miloš Zeman se dnes na zasedání Bezpečnostní rady státu shodl s předsedou Poslanecké sněmovny a ODS Václavem Klausem, že nákup nadzvukových letounů pro českou armádu je natolik zásadní, že v něm musí panovat širší politická shoda. Vláda přitom na dnešním zasedání odložila rozhodnutí o výběrovému řízení na nové nadzvukové letouny na příští rok.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kabinet by se tedy měl největší zakázkou v dějinách českého vojenského letectva zabývat až v příštím roce, zřejmě už na své první schůzi 3. ledna.

„Tento nákup je tak důležitý, že by měl být projednán za účasti představitelů všech parlamentních stran,“ řekl Zeman. Opakovaně upozornil na skutečnost, že vláda nerozhodla o nákupu stíhaček, ale uvažuje o výběrovém řízení. „A tendr může skončit tím, že nikoho nevybere,“ zdůraznil premiér.

Klaus doplnil, že už několikrát premiérovi řekl, že taková zásadní věc, která „se dotkne ČR na celá desetiletí, nemůže být předmětem rozhodnutí pouze menšinové vlády“. „Jsem si naprosto jist a souhlasím s tím, co řekl předseda vlády, že musí být elementární konsensus základních politických subjektů v této zemi,“ upřesnil Klaus.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme