Bezpečnostní rada státu o přípravě summitu NATO

Příprava podzimního pražského summitu Severoatlantické aliance bude hlavním tématem odpoledního jednání Bezpečnostní rady státu. Mluvit by se mělo také o existujících protiteroristických opatřeních. Dalším úkolem by mohlo být přestěhování rádia Svobodná Evropa. To by podle dřívějších vyjádření mělo centrum Prahy opustit. Premiér se svých odborníků z armády a tajných služeb pravděpodobně zeptá i na případ Slonková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Summit NATO v Praze

Vládní zmocněnec pro přípravu summitu Alexander Vondra Radiožurnálu řekl, že během tohoto vrcholného zasedání Aliance by omezení Pražanů i návštěvníků hlavního města měla být minimální: "Já předpokládám, že v tom bezprostředním okolí Kongresového centra bude samozřejmě zóna, kam bude přístup jen na akreditace. My samozřejmě budeme Pražany informovat v tom období září, říjen ,listopad tak aby nikdo nebyl překvapen nebo nebyl na svých právech výrazně krácen."

Bezpečnostní rada se schází v novém složení. Šéfem devítičlenného týmu je premiér Vladimír Špidla jeho zástupcem Stanislav Gross. Novou členkou se stala ministryně zdravotnictví Marie Součková. Její rezort dosud v Bezpečnostní radě zastoupen nebyl. Nejdůležitějším úkolem se vedle přípravy summitu NATO jeví přestěhování rádia Svobodná Evropa. To by podle dřívějších vyjádření mělo centrum Prahy opustit. Premiér se svých odborníků z armády a tajných služeb pravděpodobně zeptá i na případ Slonková, potažmo aféry někdejšího ministerského úředníka Karla Srby.

Markéta Kaclová, Dušan Valenta, Jaroslav Hausdor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme