Bezpečnostní rada státu o summitu NATO

Bezpečnostní rada státu projedná přípravy sumitu NATO, který se v Praze uskuteční na konci listopadu. Podle vládního zmocněnce Alexandra Vondry je nejdůležitějším úkolem dokončení bezpečnostních prověrek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Summit NATO - Praha 2002

Řádově půjde o stovky osob. Alexandr Vondra je přesvědčen, že se všechny podaří včas dokončit. Kromě toho je ovšem třeba prověřit i spolehlivost obsluhy, která má o zahraniční hosty pečovat. "My samozřejmě musíme mít nějakou elementární jistotu, že ti lidé nebudou tvořit bezpečnostní riziko."

Na bezpečnost účastníků summitu bude dohlížet na 13 tisíc policistů. Podle vládního zmocněnce se dají očekávat i protestní demonstrace. Nemělo by jít ale o masovou záležitost. "Některé akce chystají čeští anarchisté. Některé akce chystají takoví ti českomoravští skalní komunisté, ale nemyslím si, že by to byly skupiny, které by uměly mobilizovat nějaké ohromné počty lidí."

Alexandr Vondra zdůrazňuje, že akce NATO se dosud nestaly terčem podobně vyhrocených protestů jako bývají během zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky.

Markéta Kaclová, Pavla Dluhoschová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme