Bezpečnostní rada státu posoudí plán boje proti terorismu

Bezpečnostní rada státu dnes posoudí národní plán boje proti terorismu na letošní a příští rok. Materiálem se měla zabývat již dříve, ale odkládala jej. Na programu má nyní rada také aktuální protiteroristická opatření, které vláda přijala po nedávných útocích v Británii a Egyptě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojáci se rozmístili | Foto: Jan Rosenauer

Plán boje proti terorismu předpokládá, že by policie měla víc používat městské kamerové systémy, měla by mít více speciálně vycvičených psů schopných odhalit výbušniny, zpřísnit by se měl i dohled nad přepravou nebezpečných látek a zbraní.

Policie bude podle ministra vnitra Františka Bublana bude přísnější i vízová politika. "Ve spolupráci s ministerstvem zahraničních věcí se budeme podílet na ověřování vízových žádostí. To znamená, že policisté budou vyjíždět do krizových oblastí a budou se podílet na prověrkách těch osob, které chtějí k nám přicestovat na vízum," řekl Bublan.

Plán boje proti terorismu připravuje kabinet od útoků na Spojené státy v září 2001. Podle některých poslanců je stále nedostatečný. Postrádají analýzu efektivnosti práce a kontroly tajných služeb. Nelíbí se jim ani to, že schvalování některých mezinárodních dokumentů, které mají zamezit třeba podezřelým finančním transakcím, trvá v Česku dlouho.

Martin Hromádka, Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme