Bezpečnostní rada státu řešila situaci na letištích i virus zika

Otázkou zvýšení bezpečnosti na mezinárodních letištích v zemi nebo analýzou hrozeb pro Českou republiku se na dnešním jednání zabývala Bezpečnostní rada státu. Podle vicepremiéra a šéfa KDÚ-ČSL Pavla Bělobrádka nechyběla ani zpráva o šíření nákazy virem zika ve světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Praha Ruzyně | Foto: Filip Jandourek

„Probíraly se aktuální otázky, například situace, která se týká viru zika, to znamená i takové ty běžné, průběžné zprávy. Řešily se tam věci, které jsou dlouhodobé, některé problémy. Takže ta agenda byla vyloženě běžná,“ shrnul Bělobrádek.

Podle ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD) nicméně riziko přenosu viru zika v České republice aktuálně nehrozí.

Členové Bezpečnostní rady státu probrali také možnosti trestního postihu zahraničních bojovníků. Tedy lidí, kteří odcházejí bojovat například za takzvaný Islámský stát a po návratu mohou představovat bezpečnostní riziko. Podle rady se teď takové nebezpečí Česka netýká, český právní řád na něj ale musí být připravený.

Jana Čermáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme