Bezpečnostní rada státu vyhodnotí opatření kvůli teroristickým útokům po světě

Večer se sejde předsednictvo Bezpečnostní rady státu. Projedná možná rizika v Česku po pátečních atentátech ve Francii a Tunisku. Podle ministra vnitra Milana Chovance rozhodnou, jestli prodlouží, nebo odvolají bezpečnostní opatření.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Chovanec

Milan Chovanec | Foto: Filip Jandourek

„Tam by se ta opatření vyhodnotila, a buď se prodlouží, ještě v průběhu příštího týdne by pokračovala, nebo by se odvolala. Předpokládám, že bude jasno jak postupovat,“ prohlásil Milan Chovanec.

Zvýšené bezpečnostní kontroly platí například u některých ambasád, na pražském letišti a u českých poboček americké firmy Air Products, kterou napadli ve Francii.

Podle premiéra Bohuslava Sobotky by Bezpečnostní rada státu mohla stanovit také limit počtu zachycených nelegálních migrantů, při jehož překročení by se zvýšila kontrola hranic. V současnosti je v Česku každý den průměrně zachyceno 15 migrantů.

Od začátku letošního roku zachytily české úřady 2500 nelegálních migrantů. Za prvních pět měsíců jde oproti minulému roku o nárůst o 42 procent.

Denisa Šindlerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme