Bezpečnostní rada státu: Záplavy neohrozily summit NATO

Záplavy neohrozily přípravu listopadového summitu NATO v Praze. Shodli se na tom večer členové Bezpečnostní rady státu. Vrcholná schůzka představitelů Severoatlantické aliance by se měla konat i přesto, že je hlavní město značně postiženo nedávnými povodněmi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kongresové centrum Praha | Foto: Marek Král

Podle prezidenta Václava Havla bude totiž summit znamenat značný ekonomický přínos nejen pro Prahu, ale i pro Českou republiku.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Havel: Summit NATO bude přínosem

"Nezapomeňme, že klesá zájem turistů. Může klesat i zájem investorů, protože světovými médii prošla zpráva, že krásná Praha byla zaplavena. My musíme ukázat, že náš stát žije, naše země žije, Praha žije a jsme schopni takéto setkání uspořádat," připomněl Havel.

Podle premiéra Vladimíra Špidly záplavy výrazně nezasáhly do příprav summitu. Jen dva hotely, v nichž měli být ubytováni účastníci, byly zaplaveny.

Ministr vnitra Stanislav Gross ujistil, že bezpečnostní a dopravní opatření v době konání summitu se dozví magistrát i Pražané včas. Opatření budou "o něco větší" než před dvěma lety v době zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky.

Milan Kopp, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme