Vláda přidala příslušníkům bezpečnostních sborů. Platy jim vzrostou o dvě procenta, zvláštní příplatky o šest

Policisté, hasiči a příslušníci vězeňské služby si po Novém roce polepší o řádově stokoruny. Ti, kteří vykonávají nejnáročnější práci, mohou počítat s tisícikorunami navíc. Vláda ve středu schválila nařízení o růstu jejich tarifů. Podobně má navýšit platy vojáků. Tarify příslušníků bezpečnostních sborů vzrostou o dvě procenta, informovalo ministerstvo vnitra. Zároveň se zvýší zvláštní rizikový příplatek, a to o šest procent.

Tento článek je více než rok starý.

Praha (Aktualizováno: 10:29 12. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár auta

Policisté, hasiči a příslušníci vězeňské služby si po Novém roce polepší řádově o stokoruny (ilustrační foto) | Foto: Milan Pacík | Zdroj: HZS hlavního města Prahy

Ministerstvo vnitra uvedlo, že chce navýšením platů zejména posílit motivační faktor při náboru nových příslušníků. Nyní mají například policisté, hasiči, celníci či dozorci, kteří jsou ve sboru méně než tři roky a jsou v první tarifní třídě, 17 360 korun měsíčně. Nově by měli dostávat 17 710 korun.

Vláda schválila návrh @Ministerstvo vnitra na navýšení základních tarifů pro příslušníky bezpečnostních sborů o 2 % od roku 2019. Zároveň se také podařilo vyjednat navýšení zvláštního příplatku o 6 %. Platy příslušníků tak v příštím roce vzrostou průměrně o 8 %. 👉 mvcr.cz/docDetail.aspx…

09:56 – 12. 12. 2018

1 6

Přidáno dostanou podle ministerstva hlavně příslušníci, kteří nasazují své životy k ochraně životů a majetku. Téměř každý policista v přímém výkonu služby získá do výplaty minimálně o 2500 korun navíc.

U nejpočetnější skupiny výjezdových hasičů půjde celkem o navýšení v průměru o 3000 korun. Hasiči sloužící v denním režimu získají do zvláštního příplatku navíc 1600 korun, uvedlo ministerstvo.

Platy elitních útvarů policie: zaměstnancům inspekce skokově rostly mzdy, berou víc než většina kolegů

Číst článek

Ministr vnitra Jan Hamáček v tiskové zprávě uvedl, že růst platů je důležitou, nicméně jen jednou součástí zajištění profesionálních bezpečnostních sborů.

Připomenul, že vláda nedávno rozhodla o přijetí 750 nových hasičů do roku 2021 a o přijetí až tisíce nových policistů, kteří v tuto chvíli policejnímu sboru chybí. „Kromě toho v příštích letech také zásadně porostou investice do obou sborů,“ uvedl Hamáček.

Podle návrhu rozpočtu na příští rok plánuje úřad na platy zaměstnanců bezpečnostních sborů a ozbrojených sil v příštím roce vydat zhruba 28,15 miliardy korun.

Platy v bezpečnostním sektoru naposledy rostly loni v listopadu, kdy se služební tarify zvýšily o deset procent.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme