Bill Gates pomůže akci Internet do škol

Všechny počítače dodávané v rámci projektu Internet do škol budou zdarma vybaveny operačním systémem Windows. Prohlásil to šéf představenstva firmy Microsoft a její spoluzakladatel Bill Gates, který je na návštěvě České republiky. Jeden z nejbohatších obyvatel planety se během jednodenní návštěvy Prahy setkal s prezidentem Václavem Havlem, předsedou Poslanecké sněmovny Václavem Klausem i slovenským premiérem Mikulášem Dzurindou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bill Gates | Foto: ČTK

Bill Gates do Prahy přicestoval na konferenci Microsoft Developer Days 2001, kde by měl představit novou skupinu vývojářských nástrojů Visual Studio.NET. Navštívil základní školu v Lupáčově ulici v Praze 3, kde se seznámil s projektem zavádění internetu do škol a setkal se s vítězi soutěže, v níž děti psaly, co jim internet dal nebo vzal.

Gatesova návštěva na základní škole v Lupáčově ulici v Praze na Žižkově způsobila mezi dětmi rozruch. Na památku od nich dostal obrázek Prahy i s jejich podpisy.

Bill Gates také prohlásil, že všechny počítače dodávané v rámci projektu Internet do škol budou zdarma vybaveny operačním systémem Windows. Podle Drahomíra Fránka z ministerstva školství by Gates vybavením počítačů operačními systémy ušetřil v rozpočtu projektu asi 325 miliónů korun. Do vybavení škol počítači, internetem i jinou moderní technikou chce ministerstvo do roku 2005 investovat téměř 7 a půl miliardy korun.

Předseda představenstva Microsoftu, jehož jmění se odhaduje na 60 miliard dolarů, už ČR jednou navštívil v roce 1994, kdy se účastnil veletrhu Invex v Brně. Při té příležitosti se setkal i s prezidentem Havlem.

Milan Kopp, Zdenka Turková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme