Z dálnic zmizí billboardy. Podle ministerstva dopravy je jich potřeba odstranit více než tisíc

Necelé tři měsíce zbývají do chvíle, kdy by z dálnic a silnic první třídy měly zmizet billboardy. Nový zákon, který začne platit v září, totiž kolem nich určuje ochranná pásma. Stát je pak odstraní z míst, kde reklamy zůstanou, píše web České televize. Provozovatele pak ale čeká pokuta do výše 300 tisíc korun.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice (ilustrační foto) | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

„Dálnice, kde je těch billboardů nejvíc, je jednoznačně dálnice D1. Tam je většina billboardů. My jich máme na dálnicích zhruba tisíc, které máme zmapovány. Pak jsou ovšem další stovky billboardů kolem silnic první třídy," komentoval situaci ministr dopravy Dan Ťok z hnutí ANO.

Billboardy mohou nově stát nejblíže 250 metrů od dálnice. Konec reklam se dotkne státních pozemků i těch soukromých, netýká se naopak billboardů ve městech. Odborníci upozorňují, že pozice některých billboardů ve městech často vede k tomu, že řidič přehlédne značku.

Prezident Svazu provozovatelů venkovní reklamy Marek Pavlas mluví o dalších možných problémy, které zákon přinese. „Česká republika bude čelit arbitráži americké firmy, která má platné neomezené povolení na desítky až stovky reklamních zařízení u dálnic," naznačuje Pavlas.

Zákonodárci rozhodli o konce billboardů už v roce 2012, kdy pro ně omezili platnost nejvýše na pět let.

kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme