Místo aby mizely, objevily se nové. Nově mají reklamu na billboardech u dálnic České dráhy

Billboardy podél dálnic nemizí – naopak, po Novém roce přibyly nové. Například cestou po dálnici D5 řidiče můžou rozptylovat reklamy na expresy Českých drah, informuje o tom sobotní Právo. Dopravce se hájí tím, že to s reklamní společností prodiskutoval, a ta mu zaručila, že billboardy provozuje v souladu se zákonem. Ministerstvo dopravy na odstraňování billboardů nijak výrazně netrvá a ani nerozdává pokuty.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odstraňování billboardů jde pomalu (ilustrační foto) | Foto: Filip Titlbach | Zdroj: Český rozhlas

Resort to zdůvodňuje tím, že příslušný zákon, který nařídil od 1. září billboardy od dálnic a silnic prvních tříd odstranit, žádné pokuty za nedodržení nestanovuje.

Reklamní poutače z blízkosti dálnic zmizí. Odstraníme je sami, slíbili provozovatelé

Číst článek

Vymáhat by tak mohl jen sankce za porušení zákona. Podle ministra Dana Ťoka za ANO je ale pro stát výhodnější, když se o likvidaci postarají vlastníci sami.

Je to sice zdlouhavý proces, rozhodně ale ekonomičtější, píše Právo. Ředitelství silnic a dálnic vyjde likvidace jednoho billboardu na 20 až 50 tisíc korun.

Reklamní plochy měly od dálnic a silnic první třídy zmizet nejpozději vloni prvního září. Po pěti měsících jich z původních tří tisíc ubylo jen několik set. Silničáři jich přitom odstranili 34, sami majitelé billboardů pak dalších 120.

Kateřina Součková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme