Blanensko odstraňuje následky povodní

V obcích na Blanensku pokračuje odklízení následků pondělních povodní. Škody už nyní dosahují desítek milionů korun. K denšnímu dni se podařilo zprovoznit některé komunikace a zajistti dodávky pitné vody. V Olešnici se podařilo částečně zprovoznit i čističku odpadních vod, takže místní občané už nejsou závislí pouze na záložním zdroji pitné vody. Od včerejšího dne také vyrábí Olešnická mlékárna, která byla povodní značně poškozena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy na Blanensku | Foto: Václav Šálek

Minimálně 800 tisíc korun bude stát oprava protipovodňových hrází u Olešnice na Blanensku. Pomoc při obnově po pondělních záplavách přislíbilo obci i Ministerstvo pro místní rozvoj. V Olešnici dnes zprůjezdnili poslední křižovatku. Do Olešnice, Crhova i Hodonína přijeli na víkend další dobrovolníci, kteří pomáhají místním občanům s úklidem jejich zaplavených domů. Na doporučení hygieniků rozváželi starostové obcí dezinfekční prostředky, které mají zabránit šíření možných infekčních nemocí. Právě dezinfekční a čistící prostředky a také balená voda jsou v zaplavených obcích nyní nejvíce potřeba.

Do obcí už dorazily vysoušeče. Ty pomáhají občanům odstraňovat vlhkost z jejich domů. I nadále však trvá na Blanensku stav nebezpečí, který vyhlásil kvůli nepříznivé meteorologické předpovědi jihomoravský hejtman Stanislav Juránek.

Markéta Kaclová, Gabriela Sahánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme