Blažek u jednoho stolu s Nejedlým? Náhoda, kvůli bouřce, píše ministr na síti X

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) se potkal s bývalým poradcem Miloše Zemana Martinem Nejedlým. V restauraci u jednoho stolu je zachytili reportéři Seznam Zpráv. Blažek tvrdí, že jde jen o náhodu. K Nejedlému a jeho přátelům si prý přisedl proto, že venku zuřila bouřka a on nemohl restauraci opustit, jak vysvětluje v příspěvku na síti X, dříve Twitter.

Praha (Aktualizováno: 13:00 17. 8. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (vlevo) po zasedání vlády strávil pět hodin s poradcem exprezidenta Martinem Nejedlým v jedné z pražských restaurací

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) | Foto: René Volfík | Zdroj: koláž iRozhlas.cz

Ministr spravedlnosti Blažek se podle serveru Seznam Zprávy ve středu večer zúčastnil akce, kterou pro své přátele zorganizoval Zemanův poradce Nejedlý.

„Vždycky člověk přece ví, o čem se bavit má a o čem nemá. Opravdu tady neřešíme vůbec nic, co by bylo jakkoliv zajímavé veřejně,“ uvedl pro server ministr Blažek.

Piráti odsoudili ministra Blažka, ohrožuje prý důvěru v spravedlnost. Premiér Fiala se spolustraníka zastal

Číst článek

Reagoval tím na dotazy, proč se stýká právě s Nejedlým. Jeho působení – společně s kancléřem Vratislavem Mynářem – na Pražském hradě prověřuje Národní centrála proti organizovanému zločinu a kontrarozvědka Bezpečnostní informační služba (BIS). To, že ho v září čeká výslech BIS, přiznal ve středu Nejedlý.

Blažek pro Seznam Zprávy uvedl, že do podniku přišel náhodou, bydlí prý za rohem a zaskočila ho bouřka. O čem s Nejedlým hovořili, ale nechtěl říci, později tvrdil, že plánovali návštěvu exprezidenta Zemana. U stolu s Nejedlým přitom podle Seznam Zpráv strávil pět hodin.

Vzhledem k nevídané bouřce, v jejímž průběhu nebylo možné restauraci opustit, jsem si přisedl k jejich stolu (Nejedlého a jeho přátel – pozn. red.). Po čase se objevili redaktoři Seznam Zprávy Jelínková a Valášek a snažili se zjišťovat, co dělám v jedné restauraci s panem Nejedlým. Bylo to tak, jak popisuji,“ napsal ve čtvrtek Blažek na sociální síti X.

Verzi o bouřce zopakoval také Nejedlý s tím, že se Blažek přišel do podniku ukrýt před kroupami. S Blažkem prý před 40 lety hrával volejbal. Jak často se setkávají v současnosti, ani jeden z nich nechtěl prozradit. Jak popsal loni Deník N, ministr Blažek chodil na hodinová jednání na Pražský hrad v době, kdy tam nepobýval prezident Zeman, ale kancléř Mynář a poradce Nejedlý.

kac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme