Blesk zkomplikoval dopravu na trati mezi Ostravou a Olomoucí

Na hlavním železničním koridoru mezi Ostravou a Olomoucí zkomplikoval dopravu blesk. V Jistebníku na Novojičínsku vyřadil z provozu zabezpečovací zařízení. V současnosti tak stojí v oblasti devět rychlíků včetně Pendolin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřka s bleskem | Foto: Fotobanka stock.xchng

Podle mluvčího Správy železniční a dopravní cesty Pavla Hally uhodil blesk do reléové stanice, která slouží k zabezpečení trati a k řízení provozu.

"Ta reléová stanice na koridoru je ještě v záruce, takže pracovníci ze společnosti AŽD se tam na místě snaží obnovit funkci toho zařízení. Bohužel před malou chvílí jsem se ale dozvěděl, že to pravděpodobně ještě nebude během dneška."

"To znamená, my musíme v úseku zamknout výhybky tak, aby se mohlo v co nejkratší době začít projíždět alespoň na telefonický způsob dorozumívání. Vzhledem k posledním povodňovým událostem není možné stanovit objízdnou trasu," řekl Radiožurnálu Halla.

Pro cestující už České dráhy připravují náhradní autobusy. Vlaky, které doposud stojí, by mohly začít nouzově jezdit do hodiny až dvou.

Marika Táborská, Lucie Toraková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme