Na továrnu na Borských Polích v Plzni spadl vrtulník, čtyři lidé zemřeli

Na tovární halu firmy na Borských Polích v Plzni ve středu spadl malý vrtulník. Mluvčí záchranné služby Martin Brejcha potvrdil, že na místě zemřeli tři muži a jedna žena. Podle policejní mluvčí Dany Ladmanové to byli členové posádky vrtulníku. V areálu firmy se nikdo nezranil, celý objekt byl prázdný. Vyprošťování vraku by mělo podle hasičů začít až ve čtvrtek ráno.

Aktualizováno Plzeň (Aktualizováno: 23:10 5. 9. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda se stala krátce po 17. hodině. Záchranáři kvůli neštěstí vyhlásili hromadné postižení osob. Na místo vyslali všechny dostupné posádky, přiletěl i vrtulník leteckých záchranářů.

Na leteckém dni u Prachatic spadlo letadlo. Pilot na následky zranění zemřel

Číst článek

„Bohužel dvě osoby utrpěly zranění neslučitelná se životem a na místě zemřely. O život dalších dvou členů posádky ještě záchranáři bojovali. I přes veškerou snahu záchranářských týmů ale nedošlo k obnovení životních funkcí a lékařka musela i v tomto případě konstatovat smrt,“ řekl Brejcha.

Vrtulník zůstal zavěšen na konstrukci haly a částečně do ni propadl. Původní informace hovořily o tom, že vrtulník spadl na objekt žárové zinkovny Mea, zástupce firmy ale potvrdila, že to byla sousední hala jiné firmy.

„Vzhledem k tomu, že únik paliva z vrtulníku byl velmi malý, není zde ohrožení, že by mohlo dojít k požáru,“ řekl mluvčí plzeňských hasičů Petr Poncar Radiožurnálu.

„Již nijak zasahovat nebudeme, pracuje zde koroner a statik prohlíží budovu. Na místo míří i Úřad pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod,“ dodal.

K vyproštění vraku ale ještě nedošlo. „Čekáme na vyjádření odborníků. S největší pravděpodobností ale budeme vyprošťovat vrtulník až ve čtvrtek ráno. Činnost zabere většinu dopoledne – možná i odpoledne. Záleží, jak to bude náročné,“ uzavřel.

Pilot nezvládl manévr

Podle Vítězslava Sladkého ze Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje se zřítil soukromý vrtulník Robinson R 44.

Mechanik v americkém Seattlu ukradl letadlo. Krátce po startu havaroval

Číst článek

„Dle svědků vrtulník letěl nad terénem, nezvládl manévr, přetočil se na bok a následně spadl,“ uvedl.

Policejní mluvčí večer doplnila, že tři oběti nejsou české národnosti. „Dosud jsme zjistili totožnost jednoho muže české národnosti a nyní ještě zjišťujeme totožnost tří cizinců. Prověřujeme i další okolnosti a jsou vyslýcháni svědci a přítomné osoby,“ vysvětlila Ladmanová.

Vrtulník stejného typu Robinson R 44 Raven se v kraji zřítil v srpnu 2016 u Plas. Zemřeli v něm dva muži. Pilot nacvičoval s instruktorem přistání při selhání motoru, takzvanou autorotaci. Podle závěrečné zprávy zavinila nehodu série chyb pilota při nácviku autorotace.

hor, pla, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme