Blíží se termín listopadových voleb

První dva dny v listopadu se konají volby do obecních zastupitelstev. Někde budou voliči rozhodovat i o vítězi senátních voleb. Situaci v jednotlivých částech pardubického kraje mapoval Petr Kouba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volby 70x71 | Foto: Jan Rosenauer st.

V pardubickém kraji se bude volit v 871 volebním okrsku. Ty jsou zřízeny ve 453 obcích kraje. Jedinými obcemi pardubického kraje, kde nebyly sestaveny volební kandidátky, a kde tedy k volbám nedojde, jsou Domoradice a Nasavrky v okrese Ústí nad Orlicí. První kolo senátních voleb se uskuteční už o týden dříve a pardubického kraje se dotkne jen okrajově. K volebním urnám půjdou občané v rychnovském volebním obvodě č.48. Ten zahrnuje východní část pardubického okresu. Je ohraničen na západě obcemi Plch, Staré Ždánice, Stéblová, Srch, Staré hradiště, Kunětice, Sezemice, Dašice a Hostovice. Stejný volební obvod zasahuje ještě do severozápadní části okresu Ústí nad Orlicí. Tam je okrsek na jihu ohraničen obcemi Dobříkov, Sruby, Choceň a Koldín.

volební urna

Petr Kouba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme