Blokáda na rakouských přechodech pokračuje

Blokáda na hraničních přechodech mezi Horními Rakousy a jižními Čechami Wullowitz - Dolní Dvořiště, Guglwald - Přední Výtoň a Weigetschlag - Studánky trvá. Na hranicích strávila dnešní noc při šestistupňovém mrazu asi stovka odpůrců jaderné elektrárny Temelín.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Nálada je velmi dobrá a všichni chtějí pokračovat,“ citovala rakouská agentura APA protitemelínské aktivisty. Hornorakouští odpůrci atomu hodlají blokády hraničních přechodů s Českou republikou, které měly původně skončit dnes večer, prodloužit do čtvrtka 20:00.

Protestní akce na hranicích jsou prý teď organizovány „profesionálně“. Účastníci se mohou ohřát v „buňkách a místní obyvatelstvo je zásobuje vším potřebným. Odpůrci atomu se střídají po „směnách“. Pro situaci postižených kamionů ale mají protestující pochopení. Dopravci od nich dokonce dostávají stravenky, na které se mohou najíst v blízké restauraci. Aktivisté se dělí s řidiči také o zaopatření, které dostávají od místních lidí.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme