Blokáda přechodu Hevlín skončila

Od rána až do 13. hodiny byl dnes 40 nákladními vozy blokován hraniční přechod s Rakouskem Hevlín-Laa an der Thaya. Autodopravci blokádou poukázali na nevyhovující pracovní dobu celních orgánů, kterou způsobila nová vyhláška.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová vyhláška upravuje režim odbavování nákladních automobilů do šesti tun na hraničním přechodu Hevlín v pracovních dnech od 4 do 22 hodin, v neděli od 14 do 22 hodin a v sobotu je tento přechod pro nákladní autodopravu uzavřen úplně.

Tyto změny jsou podle autodopravce Vojtěcha Tomáška pro místní podnikatele doslova smrtelnou ránou. My si nemůžeme dovolit použít přechod, který je ve Znojmě nebo v Mikulově, protože do Znojma je to 40 kilometrů, do Mikulova 25 km, a my máme spočítané ceny tady z hranic." Pokud nikdo z kompetentních osob na ministerstvech nebude s autodopravci v nejbližší době jednat, postihnou blokády v příštím týdnu ve větší míře i další hraniční přechody.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme