Bobošíková má tým připravený

Ředitelka zpravodajství České televize Jana Bobošíková připravila odvolání šéfredaktora zpravodajství Bohumila Klepetka a šéfredaktora publicistiky Martina Mrnky. Novým šéfredaktorem zpravodajství má být podle ní Stanislav Kněnický, jediný editor pražské redakce zpravodajství, který spolupracuje s novým vedením. Řekla to dnes Českému rozhlasu v pořadu O kom se mluví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové vedení televize, které neuznává část zaměstnanců ČT, čeká na dnešní verdikt Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Ta má rozhodnout, které z obou vysílání - nového vedení či revoltujících pracovníků ČT - bylo nelegální.

„Pokud rada řekne, že jsme v právu, já jsem připravena tyto kroky okamžitě zahájit a pan Kněnický už kolem sebe v této chvíli formuje tým ... těch, kteří by byli schopni vysílat v souladu s pokyny legálně zvoleného vedení České televize,“ řekla Bobošíková v rozhlase. Nové vedení podle ní v současnosti jedná s lidmi, kteří jsou schopni převzít manažerské pozice v televizi.

Bobošíková odmítla tvrzení, že ČT v současnosti nevysílá. „Na obrazovkách diváků ČT je v tuto chvíli jediný možný signál … za který může nést zodpovědnost generální ředitel,“ řekla a zopakovala, že vyčká rozhodnutí vysílací rady. „Tato rada je jediným orgánem, který může rozhodnout, zda to, co se linulo z veřejnoprávní obrazovky bylo legální a já očekávám, že rozhodne. Nikdo jiný to rozhodnout nemůže,“ uvedla. Ostře sledované zasedání jedenácti současných členů rady začalo ve 13:00 hodin. Přítomen je i ředitel ČT Jiří Hodač - právě jeho jmenování Radou ČT rozpoutalo revoltu části zaměstnanců veřejnoprávní televize.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme