Bobošíková má tým připravený

Ředitelka zpravodajství České televize Jana Bobošíková připravila odvolání šéfredaktora zpravodajství Bohumila Klepetka a šéfredaktora publicistiky Martina Mrnky. Novým šéfredaktorem zpravodajství má být podle ní Stanislav Kněnický, jediný editor pražské redakce zpravodajství, který spolupracuje s novým vedením. Řekla to dnes Českému rozhlasu v pořadu O kom se mluví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové vedení televize, které neuznává část zaměstnanců ČT, čeká na dnešní verdikt Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Ta má rozhodnout, které z obou vysílání - nového vedení či revoltujících pracovníků ČT - bylo nelegální.

„Pokud rada řekne, že jsme v právu, já jsem připravena tyto kroky okamžitě zahájit a pan Kněnický už kolem sebe v této chvíli formuje tým ... těch, kteří by byli schopni vysílat v souladu s pokyny legálně zvoleného vedení České televize,“ řekla Bobošíková v rozhlase. Nové vedení podle ní v současnosti jedná s lidmi, kteří jsou schopni převzít manažerské pozice v televizi.

Bobošíková odmítla tvrzení, že ČT v současnosti nevysílá. „Na obrazovkách diváků ČT je v tuto chvíli jediný možný signál … za který může nést zodpovědnost generální ředitel,“ řekla a zopakovala, že vyčká rozhodnutí vysílací rady. „Tato rada je jediným orgánem, který může rozhodnout, zda to, co se linulo z veřejnoprávní obrazovky bylo legální a já očekávám, že rozhodne. Nikdo jiný to rozhodnout nemůže,“ uvedla. Ostře sledované zasedání jedenácti současných členů rady začalo ve 13:00 hodin. Přítomen je i ředitel ČT Jiří Hodač - právě jeho jmenování Radou ČT rozpoutalo revoltu části zaměstnanců veřejnoprávní televize.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme