Bobošíková: Není to zklamání, není to radost. Je to realita

Prezidentská kandidátka Jana Bobošíková sleduje sčítání hlasů ve volbách v hotelu Corinthia Towers na Praze 4. Prozatímní výsledky pro ni nejsou zklamáním, ani radostí. Odrážejí prý realitu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předsedkyně Suverenity a prezidentská kandidátka Jana Bobošíková

Předsedkyně Suverenity a prezidentská kandidátka Jana Bobošíková | Zdroj: ČTK

„Není to zklamání, ale není to samozřejmě ani radost. Je to realita,“ hodnotí průběžné výsledky historicky první přímé volby prezidenta České republiky předsedkyně Suverenity a kandidátka na Hrad Jana Bobošíková.

Podle ní jednoznačně vítězí eurofederalistické koncepty, které způsobí, že občané budou muset zaplatit dluhy, které nezpůsobili.

Občané České republiky si podle Bobošíkové totiž zatím neuvědomují nebezpečí, která jim od Evropské unie opravdu hrozí. Naráží na to, že Miloš Zeman, další z prezidentských kandidátů, o sobě otevřeně prohlašuje a má to napsáno i ve svém volebním programu, že je eurofederalista.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předsedkyně strany Suverenita Jana Bobošíková v reakci na výsledky historicky první přímé volby prezidenta ČR

„Beru na vědomí, že voliči toto vítají, že je jim to bližší, že se jim to líbí. Já to nikterak nekarikuji, já to prostě beru na vědomí. Přesvědčil, je to tak,“ říká Bobošíková.

Na jejím výsledku se prý podepsalo také to, že byla „naprosto jasně poškozena ministerstvem vnitra jeho nezákonným jednáním.“ Ona mezera mezi tím, kdy ji ministerstvo vnitra vyřadilo z první volby, a usnesením Nejvyššího správního soudu, kdy byla opět vrácena do hry, byl pro ni prý jednoznačně negativní faktor:

„Nechci ale všechno svádět pouze na toto vyřazení. Já jsem byla tři týdny mimo hru a bylo o mně hovořeno skrz prsty jako o nějakém kandidátu druhé kategorie. Ten faktor to ve volbě jednoznačně také hrálo.“

ČRo, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme