Bobošíková neodejde - jednání v ČT nezačala

Ředitelka zpravodajství České televize Jana Bobošíková nehodlá opustit svou funkci, přestože ji její podřízení na Kavčích Horách odmítají respektovat. Bobošíková uvedla, že dovede do konce personální změny, které učinila - tedy okamžité výpovědi a výpovědi s dvouměsíční lhůtou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chce také jednat se zaměstnanci, kteří se nezamkli ve velíně. Podle šéfky právního oddělení Věry Valterové, která zastupuje generálního ředitele Hodače, by zaměstnanci zpravodajství měli začít Bobošíkovou respektovat.

Jednání mezi stávkujícími zaměstnanci a vedením České televize proběhne ještě odpoledne. Českému rozhlasu to řekla šéfka právního oddělení Věra Valterová, která zastupuje generálního ředitele Jiřího Hodače. K dialogu vyzvala management Rada České televize na svém pondělním zasedání.

Podle právního zástupce odborové organizace Petra Čunderlíka zatím se zaměstnanci nikdo z vedení nejednal.

Většina redaktorů a dalších pracovníků, kteří připravovali zpravodajství pro nové vedení veřejnoprávní televize, už v České televizi pracovat nebudou. Radiožurnálu to řekla ředitelka zpravodajství Jana Bobošíková. Vysílání vlastních zpráv včera ukončila podle rozhodnutí zástupkyně generálního ředitele Věra Valterová. Podle Bobošíkové byli všichni její lidé dopředu informování, že spolupráce může brzo skončit.

Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme