Švédsko 0:0 Česko

Bobošíková očekává vyvození důsledků za pochybení úředníků vnitra

Jana Bobošíková se vrací do historicky prvních prezidentských voleb. Nejvyšší správní soud vyhověl jejímu návrhu a nařídil ministerstvu vnitra tuto nejdříve odmítnutou kandidátku zaregistrovat.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Bobošíková na tiskové konferenci (archivní foto)

Jana Bobošíková na tiskové konferenci (archivní foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Jana Bobošíková je podle svých slov velmi ráda, že soud vyhověl jejím argumentům, ochránil ji a chybné rozhodnutí ministerstva zrušil.

Zároveň se ale cítí zásadně poškozena nezákonným rozhodnutím Kubiceho ministerstva a očekává, že premiér Petr Nečas a ministr Jan Kubice na toto pochybení ministerských úředníků zareagují.

„Jsem velmi ráda, že mě soud ochránil nezákonným rozhodnutím ministerstva vnitra a věřím, že premiér Nečas a ministr Kubice vyvozí z toho postupu patřičné důsledky,“ řekla Bobošíková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jana Bobošíková očekává vyvození důsledků od premiéra Nečase a ministra Kubiceho

Nepřímo naznačila, že by člen státní volební komise Václav Henych měl být odvolán.Ten své dřívější rozhodnutí přesto obhajuje:

„V té době jsme tento postup pokládali za správný a možný, a proto jsme podle něj také postupovali a tak jsme ho připravili.“

Dopady tohoto rozhodnutí jsou pro Bobošíkovou velké. Například byla vyřazená z průzkumů, z různých voleb nanečisto a z předvolebních diskuzí. Také nemohla nominovat své zástupce do okrskových volebních komisí.

V boji o Hrad pokračuje Bobošíková. Okamura a Dlouhý končí, rozhodl Nejvyšší správní soud

Číst článek

„Téměř tři týdny drahocenného předvolebního času jsem byla vedena v této zemi jako outsider, který je vyřazený z demokratické soutěže, zatímco mých osm zaregistrovaných soupeřů mohlo dělat plnohodnotnou kampaň,“ vysvětluje Bobošíková.

Toto martyrium ji ale prý ještě posílilo a je to pro ni důvod, aby v kampani pokračovala.

Zároveň ale ubezpečila, že teď v předvánočním čase se další billboardy nikde neobjeví s dovětkem, že portréty těch, co v ulicích potkáváme, stejně mezi vánoční výzdobou vypadají jako Santa Clausové.

Podle Okamury vyřadilo vnitro některé prezidentské kandidáty na objednávku

Číst článek

Martin Drtina, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme