Bobošíková převádí redaktory na jinou práci

Ředitelka zpravodajství České televize Jana Bobošíková začala osobně rozdávat písemné dokumenty zaměstnancům redakce, kteří dnes odmítli její výzvu, aby do 15:15 začali spolupracovat se jmenovaným editorem hlavní zpravodajské relace Události Stanislavem Kněnickým. Zaměstnanci tyto dokumenty nepřevzali, ale reagovali zpěvem vánočních koled a tak znemožnili Bobošíkové promluvit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Bobošíková při odchodu z budovy zpravodajství České televize uvedla, že se redaktorům zpravodajství nepokoušela předat výpověď, ale pouze dokument, kterým je převádí na jinou práci. V dokumentu se píše, že redaktoři mají „opustit své nynější pracoviště a až na další pracovat v místě svého trvalého bydliště“.

Podle Bobošíkové mají odbojní redaktoři doma vypracovat analýzu vysílání ČT den po dni a připravit návrhy na zkvalitnění obsahu, programového schématu a podobně. „Potřebuji od svých kolegů, kteří mají - jak je vidět - velké odborné zázemí, aby zpracovali své studie,“ poznamenala Bobošíková. Pokud zpravodajové své pracoviště neopustí, nevyloučila, že proti nim zasáhne bezpečnostní služba.

Potvrdila také, že dnešní večerní Události budou připravovány s využitím výrobních kapacit televize Prima. Finanční ředitel ČT Ladislav Paluska novinářům řekl, že ještě dnes večer se setká vedení České televize a bude s generálním ředitelem Jiřím Hodačem o situaci jednat. Paluska už dnes Hodače vyzval k rezignaci, aby uklidnil situaci v ČT.

Už od 16:00 se před budovou zpravodajství televize scházejí občané, z nichž někteří zapalují svíčky a diskutují o vzniklé situaci.

Zprávy České televize v 18:00 vysílali opět pouze zaměstnanci redakce zpravodajství, kteří neuznávají nové vedení ČT, avšak pouze pro příjemce kabelové televize. Diváci přijímající signál radiotelekomunikací viděli na obrazovkách pouze text oznamující, že do distribuční sítě „byl dodán program, který byl vyroben neoprávněnými osobami“. Česká televize se v něm divákům omluvila za přerušení vysílání.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme