Bobošíková se dál cítí jako prezidentská kandidátka, odvolání k soudům zváží

Ministerstvo vnitra vyřadilo z další fáze prezidentské volby 12 kandidátů. Někteří nesplnili náležitosti, tři z nich - Tomio Okamura, Vladimír Dlouhý a Jana Bobošíková - měli na podpisových arších příliš velké množství neplatných podpisů. Předsedkyně Suverenity informovala, že zváží odvolání proti rozhodnutí úřadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Bobošíková | Foto: Suverenita Blok Jany Bobošíkové

Prohlásila, že se dál cítí být kandidátkou, a bude se tak prý cítit do složení zbraní, nebo dokud nerozhodnou soudy.

„Já zcela jasně říkám, že se v tuto chvíli cítím být kandidátkou na prezidentku republiky, a že jí přestanu být ve chvíli, kdy to buď sama vzdám, anebo kdy o tom, že nejsem kandidátkou, rozhodne nezávislý soud,“ řekla Bobošíková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyřazená prezidentská kandidátka Jana Bobošíková byla hostem Dvaceti minut Radiožurnálu

Společně se členy své strany Suverenita zváží, jestli podá stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu, kasační žalobu, nebo se obrátí na Ústavní soud či dokonce Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku.

„O tom, zda k soudům půjdeme, zda využijeme svého práva obrátit se na Nejvyšší soud, podat kasační žalobu, obrátit se na Ústavní soud nebo dokonce na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku, se poradíme příštích dnech v Suverenitě,“ dodala vyřazená kandidátka.

Suverenita uvedla, že je nepřípustné, aby byly podpisy lidí na petičních arších znehodnocené, a celý systém přímé volby prezidenta je podle nich špatný.

Bobošíkové unikla registrace do klání o necelých 600 hlasů. V petičních arších na její kandidaturu se projevila chybovost 11,5 procenta a po odečtení chybných podpisů nasbírala 45 429 platných hlasů.

Ministerstvo vnitra vyřadilo z prezidentské volby Bobošíkovou, Okamuru a Dlouhého

Číst článek

O dalším postupu se rozhodne i Tomio Okamura. Vladimír Dlouhý už oznámil, že se obrátí na Nejvyšší správní soud se žádostí o přezkoumání. Ministerstvo vnitra prý udělalo při kontrole numerickou chybu a odečetlo mu více podpisů, než mělo.

Petr Medek, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme