Bobošíkové tým končí - zpravodajství se vysílá z Kavčích hor

Ředitelka zpravodajství České televize Jana Bobošíková se rozhodla ukončit vysílání vlastních zpráv. Oznámila to v nočním zpravodajském pořadu Události plus. Bobošíková tak učinila na základě rozhodnutí současné zástupkyně generálního ředitele České televize Jiřího Hodače Věry Valterové. Zpravodajství tak bude nadále vysíláno původní redakcí z Kavčích hor.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle zástupkyně generálního ředitele České televize Věry Valterové by měl tento krok uklidnit situaci a pomoci obnovit poslání veřejnoprávní televize, což se týká především profesionálního a vyváženého zpravodajství.

Postoj Jany Bobošíkové je ovšem přesto neměnný.

Všichni diváci ale mohli vidět už večerní zpravodajský pořad „21“ na druhém programu České televize, zpracovaný stávkujícími redaktory. Stalo se tak poprvé od okamžiku, kdy nové vedení ČT začalo v závěru loňského roku přerušovat relace nespokojených redaktorů a nahrazovat je textem s oznámením generálního ředitele Jiřího Hodače, že vysílání těchto zpravodajů je nezákonné. Tým ředitelky zpravodajství České televize Jany Bobošíkové odvysílal pořad „21“ jen jednou, a to 28. prosince.

Marek Hejduk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme