Bodový systém hodnocení dopravních přestupků opět do sněmovny

Nová pravidla silničního provozu včetně bodového systému pro řidiče půjdou znovu do parlamentu. Vláda na svém nočním zasedání schválila návrh zákona v mírně odlišné podobě oproti tomu, který poslanci před nedávnem odmítli

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní policie | Foto: Jan Rosenauer

Oproti původní verzi, kterou v říjnu poslanci neschválili, zahrnuje i náměty sněmovního hospodářského výboru. Návrh zákona počítá i s tím, že policisté znovu budou mít právo zadržet řidičský průkaz.

Ministr dopravy Milan Šimonovský doufá, že tentokrát návrh sněmovnou projde. Zapracoval do něho některé připomínky poslanců, ty bodový systém trochu změkčují. Například tím, že po třech letech bez přestupků se řidiči všechny trestné body smažou.

Některé přestupky budou postiženy méně body, než předpokládal původní návrh. Třeba jízda v protisměru, nebo otáčení na dálnici. Ani profesionální řidiči nebudou trestáni dvojnásobným počtem bodů oproti amatérům. Výjimkou však bude jízda pod vlivem alkoholu. Zákon by mohli poslanci posuzovat už v polovině prosince.

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme