Bodyguardi obvinění kvůli útoku na prezidenta v Chrastavě dostali jinou práci

Obvinění muži z ochranky prezidenta dostanou jinou práci. Generální inspekce bezpečnostních sborů je stíhá v souvislosti s napadením Václava Klause v Chrastavě. Do vyřešení případu ale bodyguardi v útvaru zůstanou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na prezidenta Václava Klause v Chrastavě na Liberecku vystřelil muž z plastové pistole (na snímku) | Zdroj: ČTK

„Budou přeřazeni na jiný způsob výkonu činnosti, nebudou se podílet na přímém výkonu ochrany pana prezidenta," potvrdil Radiožurnálu náměstek šéfa policie Tomáš Kužel.

„Vzhledem k tomu, že se jedná o nedbalostní trestný čin, tak je nebudu zprošťovat výkonu služby, ani je nebudu propouštět. Vyčkám do vyřešení celé trestní záležitosti,“ dodal.

Členové ochranky hlavy státu údajně chybovali při napadení Klause během slavnostního otevírání nového mostu v Chrastavě na Liberecku koncem září.

Na prezidenta tehdy z bezprostřední blízkosti vystřelil z plastové pistole Pavel Vondrouš, Klausovi se nic nestalo. Útočník byl obviněn z výtržnictví, šéf ochranky rezignoval.

Tereza Bartůňková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme