Policie kvůli požáru v Bohumíně obvinila čtyřiapadesátiletého muže, hrozí mu doživotí

Policie v pondělí obvinila z vraždy a obecného ohrožení čtyřiapadesátiletého muže zadrženého v sobotu v souvislosti s požárem domu v Bohumíně, řekl dozorující státní zástupce Michal Król. Muž podle obvinění byt úmyslně zapálil. Při následném požáru zemřelo 11 lidí, z toho tři děti. U soudu může obviněný, který je nyní v nemocnici, dostat i doživotí.

Tento článek je více než rok starý.

Bohumín (Aktualizováno: 12:42 10. 8. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při požáru bytové jednotky v panelovém domě zemřelo celkem jedenáct osob

Při požáru bytové jednotky v panelovém domě zemřelo celkem jedenáct osob | Foto: Pryček Vladimír | Zdroj: ČTK

„Mohu potvrdit, že policie vydala usnesení o zahájení trestního stíhání. Nyní budu rozhodovat o tom, zda a kdy podám návrh na vzetí obviněného do vazby,“ řekl Król. Dodal, že rozhodnutí padne v okamžiku, kdy prostuduje spis, na který nyní čeká.

Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně. Věnuje tomu ‚absolutní pozornost‘

Číst článek

Motivem žhářského útoku byly podle dostupných informací rodinné spory. Obviněný byl údajně příbuzný několika obětí. K motivu se žalobce zatím vyjadřovat nechtěl. Nekomentoval ani to, zda se obviněný při výslechu policii opět přiznal. „Vše je obsahem spisu, který nyní ještě nemám k dispozici,“ uvedl.

Dodal, že policisté muže obvinili z vraždy a obecného ohrožení. Právní kvalifikace je v obou případech zvolena podle nejpřísnějších odstavců. U soudu tak obviněný může dostat výjimečný trest včetně doživotí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme