Sobotkův kabinet skončí ve středu. Demisi podá na řádném jednání

Současná vláda premiéra Bohuslava Sobotky podá demisi na svém nejbližším řádném zasedání po páteční ustavující schůzi sněmovny, tj. ve středu 29. listopadu. Informoval o tom sám končící premiér na twitteru.

Praha (Aktualizováno: 15:00 24. 11. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD | Foto: Michal Doležal | Zdroj: ČTK

Premiér původně avizoval, že kvůli podání demise svolá mimořádné zasedání vlády první pracovní den po závěru ustavující schůze poslanců. V pondělí má však Bohuslav Sobotka (ČSSD) v plánu pracovní cestu do Budapešti na summit 16 zemí střední a východní Evropy a Číny. Na středu už bylo svoláno řádné jednání kabinetu s běžným programem.

Kabinet už před měsícem bezprostředně po volbách omezil svou činnost, neposílá do sněmovny nové zákony a zabývá se jen neodkladnými záležitostmi.

Demisi podává kabinet k rukám prezidenta, který následně vládu pověří vykonáváním funkce do jmenování nové vlády. Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek řekl, že předsedu hnutí ANO Andreje Babiše jmenuje premiérem zřejmě ve středu 6. prosince, jeho chystanou menšinovou vládu pak v pátek 15. prosince.

Ustavující schůzi uzavřeli poslanci v pátek odpoledne. Zvolili během ní mimo jiné předsedu Radka Vondráčka (ANO) a čtyři z pěti místopředsedů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme