Bohuslav Sobotka se setkal se dvěma kandidátkami na ministra práce

Šéf ČSSD a budoucí premiér Bohuslav Sobotka chce nového šéfa ministerstva práce a sociálních věcí vybrat do pátku. Dosavadní kandidát Petr Krčál se funkce ze závažných osobních důvodů vzdal. Sobotka má čtyři až pět kandidátů, většinou jsou to ženy. Se dvěma kandidátkami se už setkal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo práce a sociálních věcí (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Jako první přišla za předsedou ČSSD a budoucím premiérem Bohuslavem Sobotkou bývalá středočeská radní za ČSSD Zuzana Jentschke Stöcklová.

„Ten resort se bude muset velmi stabilizovat, nechtěla bych být v této chvíli konkrétnější, čekám, jak se pan Sobotka rozhodne,“ řekla po zhruba dvacetiminutovém jednání.

Asi hodinu pak Sobotka mluvil s další kandidátkou na ministryni práce - zlínskou radní za ČSSD Taťánou Valentovou Nersesjan. Ta přiblížila své priority.

„Jsou tam dávkové systémy, stabilizace úřadu práce, důchodová reforma, sociálně právní ochrana dětí a další a další,“ vypočítala.

Sobotka bude v jednáních pokračovat i ve čtvrtek. Přijít by za ním měla například Michaela Marksová-Tominová, mluvčí stínové vlády ČSSD pro lidská práva a rodinu.

V pátek prezident Miloš Zeman jmenuje Bohuslava Sobotku premiérem.

Kandidáti na ministry | Foto: Český rozhlas

Jana Čermáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme