Bohuslav Sobotka získal podporu středočeské organizace ČSSD

Středočeská ČSSD se podobně jako další krajské organizace postavila za šéfa strany Bohuslava Sobotku. Podporuje ho jako předsedu, kandidáta na premiéra i hlavního vyjednavače o vládě. Účastníci tajné schůzky v Lánech by podle středočeských sociálních demokratů měli rezignovat na stranické funkce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zasedání Krajského výkonného výboru ČSSD Středočeského kraje, Bohuslav Sobotka | Foto: Filip Jandourek

„Myslíme si, že nás to poškodilo v povolebním vyjednávání, nějaká doba uplynula a my jsme ještě nic neudělali, oslabilo to sociální demokracii,“ vysvětlil šéf středočeské ČSSD Miloš Petera.

Středočeši sice v usnesení neupřesnili, kdo by měl odejít, podle šéfa organizace by to ale měli být přinejmenším tři účastníci lánské schůzky. Jak uvedl místopředseda Marcel Chládek, výzva se týká Michala Haška, Zdeňka Škromacha a Jeronýma Tejce. Další účastníky – Jiřího Zimolu a Milana Chovance – výzva nezmiňuje.

Zeman: O schůzku v Lánech požádali lidé okolo Haška, její utajování je komické

Číst článek

Bohuslav Sobotka tak má po dnešku podporu devíti krajských organizací, které už o něm hlasovaly. Postavily se za něj třeba v Praze, Plzeňském, Jihomoravském, Zlínském a Moravskoslezském kraji a na Vysočině.

Podle Bohuslava Sobotky by o dalším osudu účastníků lánské schůzky u prezidenta mělo rozhodnout už nedělní jednání ústředního výkonného výboru strany.

„Očekávám, že ÚVV rozhodne o tom, kdo za sociální demokracii povede jednání o sestavení vlády. A očekávám také, že ÚVV rozhodne o osobní odpovědnosti všech aktérů toho nezdařeného puče,“ prohlásil Sobotka.

Zasedání Krajského výkonného výboru ČSSD Středočeského kraje, Jan Hamáček | Foto: Filip Jandourek

ČRo, Mirko Kašpar, Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme