Dělníci v Bohuslavicích našli 100kilovou leteckou pumu, policie evakuovala 18 lidí

Při výkopových pracích v Bohuslavicích na Opavsku se v pátek našla letecká puma o váze 100 kilogramů. Policie evakuuje rodinné domy v okruhu 100 metrů. Týká se to osmi domů, informoval v pátek odpoledne mluvčí moravskoslezské policie Richard Palát.

Bohuslavice (Opavsko) (Aktualizováno: 18:47 18. 1. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Opavsku se během války odehrávaly těžké boje. Pozůstatky po nich v podobě nevybuchlé munice se tam nachází poměrně často hlavně při výkopových nebo zemědělských pracích.

Loni v červnu například dělníci našli nevybuchlou leteckou pumu při výkopových pracích u zámku v Hlučíně. Z okolí tehdy bylo evakuováno téměř 300 lidí a uzavřena frekventovaná silnice I/56 spojující Ostravu s Opavou.

Největší podobný zásah posledních let se uskutečnil v březnu roku 2015 na sídlišti v Opavě-Kateřinkách. Kvůli nevybuchlé německé letecké pumě nalezené rovněž při výkopových pracích bylo na déle než čtyři hodiny evakuováno na 700 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme