Boj o křeslo prezidenta České lékařské komory vyhrál Milan Kubek

Lékaře znovu povede Milan Kubek. Delegáti sjezdu České lékařské komory ho dnes 245 hlasy zvolili prezidentem na dalších pět let. Protikandidátka Jana Hercogová získala hlasů 75.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Kubek | Foto: Marián Vojtek

Milan Kubek Radiožurnálu prozradil, že mezi jeho priority patří zvýšení ceny lékařské práce, udržení autonomie lékařského stavu a udržení jeho důstojnosti a nejenom kvalitní, ale také dostupné vzdělávání pro všechny lékaře.

„Pokud ovšem komora má být i nadále strážcem kvality a etiky výkonu lékařského povolání, musí pochopitelně prosazovat to, aby lékaři měli adekvátní pracovní podmínky, včetně podmínek ekonomických pro výkon svého povolání Jinak by to bylo falešné,“ dodal.

Jeho protikandidátka, dermatoložka Jana Hercogová, neuspěla. Domnívá se ale, že na situaci lékařů má s Kubkem podobný pohled. „Jsem moc ráda, že mi 75 delegátů sjezdu ČLK dalo hlas, a že souhlasí s mými názory. Myslím si, že se ukázal střet, který není o cíle, ale metody. Čeští lékaři jsou špatně honorováni a mou cestou řešení by bylo vyjednávání,“ řekla Radiožurnálu.

Na sjezd do pražského hotelu Clarion přišel také ministr zdravotnictví Leoš Heger. Milanu Kubkovi pogratuloval.

„Člověk si nemůže vybírat partnery, ale získává je volením a ti, kdo mají volit si vyberou svého zástupce, takže v tomto směru je třeba panu prezidentovi gratulovat, že se svou voličskou základnou vychází dobře a chci mu popřát, aby v dalším období poklesla potřeba odborářské činnosti komory,“ uvedl Heger pro Radiožurnál.

Lenka Jansová, Katka Brezovská, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme