Boj o Lisabonskou smlouvu se přesouvá do Senátu

Lisabonskou smlouvu, která má reformovat fungování Evropské unie, dnes schválila Poslanecká sněmovna. Smlouva teď poputuje do Senátu a k podpisu prezidentovi. Česká republika byla poslední zemí Unie, ve které se parlament ke smlouvě nevyjádřil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Kubera | Foto: Marián Vojtek

Senátor za ODS Jaroslav Kubera ale ve Dvaceti minutách Radiožurnálu řekl, že pokud Senát smlouvu schválí, podá stížnost k Ústavnímu soudu: "Ideální bude, když se najde 41 poslanců, 17 senátorů a pan prezident. A napíšou shodný text Ústavnímu soudu, kterým opět Lisabonskou smlouvu zpochybní. Kdyby v Senátu smlouva prošla, tak je to přesně okamžik, kdy se s tím může začít."

Jednání je o smlouvě je v Senátu naplánované na duben. Jaroslav Kubera ve Dvaceti minutách Radiožurnálu vysvětlil svůj odmítavý postoj: "Všichni to vědí, že já pro ni nebudu hlasovat - za žádných okolností. Protože už jsem prožil velkou část života v režimu, který se mi nelíbil. Nemám nejmenší zájem, abych se do něj vracel. A ,bohužel, Evropská unie spěje k socialismu mílovými kroky."

Alžběta Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme